RLR20C2552FSB14
Mfr.Part #
RLR20C2552FSB14
Description
RES 25.5K OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
500mW
Length :
391μm
Resistance :
25.5kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Published :
Datasheets
RLR20C2552FSB14
Vishay / Dale RLR20C2552FSB14
25.5kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,