RLR20C2551FSRE6
Mfr.Part #
RLR20C2551FSRE6
Description
RES 2.55K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
2.55kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
391μm
Power Rating :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RLR20C2551FSRE6
Vishay / Dale RLR20C2551FSRE6
2.55kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,