RLR20C2551FPRSL
Mfr.Part #
RLR20C2551FPRSL
Description
RES 2.55K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
34 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Length :
390.525μm
Failure Rate :
P (0.1%)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
2.55kOhms
Datasheets
RLR20C2551FPRSL
Vishay / Dale RLR20C2551FPRSL
2.55kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,