RLR20C2550FSBSL
Mfr.Part #
RLR20C2550FSBSL
Description
RES 255 OHM 1% 1/2W AXIAL
Power Rating :
500mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
255Ohms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
391μm
Datasheets
RLR20C2550FSBSL
Vishay / Dale RLR20C2550FSBSL
255Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,