RLR20C24R9FSRE6
Mfr.Part #
RLR20C24R9FSRE6
Description
RES 24.9 OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
24.9Ohms
Power Rating :
500mW
Length :
391μm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Datasheets
RLR20C24R9FSRE6
Vishay / Dale RLR20C24R9FSRE6
24.9Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,