RLR20C24R9FSBSL
Mfr.Part #
RLR20C24R9FSBSL
Description
RES 24.9 OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
500mW
Length :
391μm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Tolerance :
±1%
Published :
Factory Lead Time :
34 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
24.9Ohms
Datasheets
RLR20C24R9FSBSL
Vishay / Dale RLR20C24R9FSBSL
24.9Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,