RLR20C24R9FRRE5
Mfr.Part #
RLR20C24R9FRRE5
Description
RES 24.9 OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
11.43mm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Package / Case :
Axial
Diameter :
3.51mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Military, Moisture Resistant, Weldable
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
24.9Ohms
Supplier Device Package :
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RLR20C24R9FRRE5
Vishay / Dale RLR20C24R9FRRE5
Through Hole 24.9Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,