RLR20C24R9FPB14
Mfr.Part #
RLR20C24R9FPB14
Description
RES 24.9 OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging :
Bulk
Resistance :
24.9Ohms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
33 Weeks
Tolerance :
±1%
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
391μm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Package / Case :
Datasheets
RLR20C24R9FPB14
Vishay / Dale RLR20C24R9FPB14
24.9Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,