RLR20C24R3FRB14
Mfr.Part #
RLR20C24R3FRB14
Description
RES 24.3 OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
24.3Ohms
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Diameter :
3.51mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
33 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Bulk
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
9.525mm
Width :
3.51mm
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-65°C
Package / Case :
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±1%
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Datasheets
RLR20C24R3FRB14
Vishay / Dale RLR20C24R3FRB14
Through Hole 24.3Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,