RLR20C24R0GRRSL
Mfr.Part #
RLR20C24R0GRRSL
Description
RES 24 OHM 2% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
34 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
24Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Width :
3.51mm
Length :
9.525mm
Power Rating :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR20C24R0GRRSL
Vishay / Dale RLR20C24R0GRRSL
24Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,