RLR20C24R0GRRE8
Mfr.Part #
RLR20C24R0GRRE8
Description
RES 24 OHM 2% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
24Ohms
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
11.43mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Diameter :
3.51mm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR20C24R0GRRE8
Vishay / Dale RLR20C24R0GRRE8
Through Hole 24Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,