RLR20C24R0GRRE7
Mfr.Part #
RLR20C24R0GRRE7
Description
RES 24 OHM 2% 1/2W AXIAL
Not Applicable
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Composition :
Metal Film
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±2%
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Diameter :
3.51mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Resistance :
24Ohms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
11.43mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR20C24R0GRRE7
Vishay / Dale RLR20C24R0GRRE7
Through Hole 24Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,