RLR20C24R0GRBSL
Mfr.Part #
RLR20C24R0GRBSL
Description
RES 24 OHM 2% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
9.525mm
Resistance :
24Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Lead Free :
Contains Lead
Width :
3.51mm
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
R (0.01%)
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Datasheets
RLR20C24R0GRBSL
Vishay / Dale RLR20C24R0GRBSL
24Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,