RLR20C2491FSR36
Mfr.Part #
RLR20C2491FSR36
Description
RES 2.49K OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Tolerance :
±1%
Length :
391μm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
2.49kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
500mW
Published :
Factory Lead Time :
33 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR20C2491FSR36
Vishay / Dale RLR20C2491FSR36
2.49kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,