RLR20C2491FRRSL
Mfr.Part #
RLR20C2491FRRSL
Description
RES 2.49K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
2.49kOhms
Width :
3.51mm
Length :
9.525mm
Power Rating :
500mW
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RLR20C2491FRRSL
Vishay / Dale RLR20C2491FRRSL
2.49kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,