RLR20C2490FMB14
Mfr.Part #
RLR20C2490FMB14
Description
RES 249 OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
390.525μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
M (1%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
249Ohms
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
33 Weeks
Packaging :
Bulk
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RLR20C2490FMB14
Vishay / Dale RLR20C2490FMB14
249Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,