RLR20C2402GSRSL
Mfr.Part #
RLR20C2402GSRSL
Description
RES 24K OHM 2% 1/2W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
24kOhms
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Length :
391μm
Datasheets
RLR20C2402GSRSL
Vishay / Dale RLR20C2402GSRSL
24kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,