RLR20C2401GSRSL
Mfr.Part #
RLR20C2401GSRSL
Description
RES 2.4K OHM 2% 1/2W AXIAL
Length :
391μm
Resistance :
2.4kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
34 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Datasheets
RLR20C2401GSRSL
Vishay / Dale RLR20C2401GSRSL
2.4kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,