RLR20C23R7FSRSL
Mfr.Part #
RLR20C23R7FSRSL
Description
RES 23.7 OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
391μm
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
23.7Ohms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
34 Weeks
Datasheets
RLR20C23R7FSRSL
Vishay / Dale RLR20C23R7FSRSL
23.7Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,