RLR20C2320FSBSL
Mfr.Part #
RLR20C2320FSBSL
Description
RES 232 OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
391μm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Tolerance :
±1%
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
232Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR20C2320FSBSL
Vishay / Dale RLR20C2320FSBSL
232Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,