RLR20C2320FRRE5
Mfr.Part #
RLR20C2320FRRE5
Description
RES 232 OHM 1% 1/2W AXIAL
Axial
Mount :
Through Hole
Resistance :
232Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Radiation Hardening :
No
Diameter :
3.51mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
11.43mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Datasheets
RLR20C2320FRRE5
Vishay / Dale RLR20C2320FRRE5
Through Hole 232Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,