RLR20C22R1FRRE6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR20C22R1FRRE6
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 22.1 OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Resistance :
22.1Ohms
Package / Case :
Axial
Diameter :
3.51mm
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
33 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Composition :
Metal Film
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Min Operating Temperature :
-65°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Power Rating :
500mW
Lead Free :
Contains Lead
Width :
3.51mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Series :
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Radiation Hardening :
No
Length :
9.525mm
Datasheets
RLR20C22R1FRRE6
Vishay / Dale RLR20C22R1FRRE6
Through Hole 22.1Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,