RLR20C22R1FMB14
Mfr.Part #
RLR20C22R1FMB14
Description
RES 22.1 OHM 1% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
33 Weeks
Length :
390.525μm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
22.1Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
500mW
Failure Rate :
M (1%)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Datasheets
RLR20C22R1FMB14
Vishay / Dale RLR20C22R1FMB14
22.1Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,