RLR20C22R0GPRE5
Mfr.Part #
RLR20C22R0GPRE5
Description
RES 22 OHM 2% 1/2W AXIAL
Resistance :
22Ohms
Failure Rate :
P (0.1%)
Length :
11.43mm
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Number of Terminations :
2
Diameter :
3.51mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Max Operating Temperature :
150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Composition :
Metal Film
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Datasheets
RLR20C22R0GPRE5
Vishay / Dale RLR20C22R0GPRE5
Through Hole 22Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,