RLR20C2213FSRSL
Mfr.Part #
RLR20C2213FSRSL
Description
RES 221K OHM 1% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Tolerance :
±1%
Length :
391μm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Composition :
Metal Film
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
221kOhms
Factory Lead Time :
32 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR20C2213FSRSL
Vishay / Dale RLR20C2213FSRSL
221kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,