RLR20C2213FMRSL
Mfr.Part #
RLR20C2213FMRSL
Description
RES 221K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
3.51mm
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
M (1%)
Published :
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
32 Weeks
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
500mW
2
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
221kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
9.525mm
Datasheets
RLR20C2213FMRSL
Vishay / Dale RLR20C2213FMRSL
221kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,