RLR20C2212FRRE8
Mfr.Part #
RLR20C2212FRRE8
Description
RES 22.1K OHM 1% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
22.1kOhms
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
33 Weeks
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Radiation Hardening :
No
Length :
11.43mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
3.51mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR20C2212FRRE8
Vishay / Dale RLR20C2212FRRE8
Through Hole 22.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,