RLR20C2211FRRE7
Mfr.Part #
RLR20C2211FRRE7
Description
RES 2.21K OHM 1% 1/2W AXIAL
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Diameter :
3.51mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Contact Plating :
Lead, Tin
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Length :
11.43mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Supplier Device Package :
Mount :
Through Hole
Resistance :
2.21kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Datasheets
RLR20C2211FRRE7
Vishay / Dale RLR20C2211FRRE7
Through Hole 2.21kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,