RLR20C2103FRRSL
Mfr.Part #
RLR20C2103FRRSL
Description
RES 210K OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Free :
Contains Lead
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Film
Width :
3.51mm
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
210kOhms
Length :
9.525mm
Factory Lead Time :
32 Weeks
Datasheets
RLR20C2103FRRSL
Vishay / Dale RLR20C2103FRRSL
210kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,