RLR20C2050FSRSL
Mfr.Part #
RLR20C2050FSRSL
Description
RES 205 OHM 1% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
34 Weeks
Resistance :
205Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
391μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Package / Case :
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR20C2050FSRSL
Vishay / Dale RLR20C2050FSRSL
205Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,