RLR20C2003GSB14
Mfr.Part #
RLR20C2003GSB14
Description
RES 200K OHM 2% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±2%
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Length :
391μm
Factory Lead Time :
32 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
200kOhms
Packaging :
Bulk
Datasheets
RLR20C2003GSB14
Vishay / Dale RLR20C2003GSB14
200kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,