RLR20C2002GSB14
Mfr.Part #
RLR20C2002GSB14
Description
RES 20K OHM 2% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Length :
391μm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
20kOhms
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Package / Case :
Tolerance :
±2%
Packaging :
Bulk
Datasheets
RLR20C2002GSB14
Vishay / Dale RLR20C2002GSB14
20kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,