RLR20C2001FSRE611
Mfr.Part #
RLR20C2001FSRE611
Description
RES 2K OHM 1% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Composition :
Metal Film
Published :
Tolerance :
±1%
Length :
391μm
Resistance :
2kOhms
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Package / Case :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
500mW
Factory Lead Time :
34 Weeks
Datasheets
RLR20C2001FSRE611
Vishay / Dale RLR20C2001FSRE611
2kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,