RLR20C1823FSB14
Mfr.Part #
RLR20C1823FSB14
Description
RES 182K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Resistance :
182kOhms
Power Rating :
500mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
32 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
391μm
Datasheets
RLR20C1823FSB14
Vishay / Dale RLR20C1823FSB14
182kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,