RLR20C1820FSB14
Mfr.Part #
RLR20C1820FSB14
Description
RES 182 OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
391μm
Resistance :
182Ohms
Factory Lead Time :
33 Weeks
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
500mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR20C1820FSB14
Vishay / Dale RLR20C1820FSB14
182Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,