RLR20C1820FRRSL
Mfr.Part #
RLR20C1820FRRSL
Description
RES 182 OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
34 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
3.51mm
Length :
9.525mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
182Ohms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
2
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
500mW
Datasheets
RLR20C1820FRRSL
Vishay / Dale RLR20C1820FRRSL
182Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,