RLR20C1802GRRSL
Mfr.Part #
RLR20C1802GRRSL
Description
RES 18K OHM 2% 1/2W AXIAL
Metal Film
Width :
3.51mm
Tolerance :
±2%
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
18kOhms
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
9.525mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Military, Moisture Resistant, Weldable
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
34 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Datasheets
RLR20C1802GRRSL
Vishay / Dale RLR20C1802GRRSL
18kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,