RLR20C1781FSRE6
Mfr.Part #
RLR20C1781FSRE6
Description
RES 1.78K OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
391μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power Rating :
500mW
Factory Lead Time :
33 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
1.78kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR20C1781FSRE6
Vishay / Dale RLR20C1781FSRE6
1.78kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,