RLR20C1654FSB14
Mfr.Part #
RLR20C1654FSB14
Description
RES 1.65M OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
391μm
Published :
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
32 Weeks
Supplier Device Package :
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Resistance :
1.65MOhms
Datasheets
RLR20C1654FSB14
Vishay / Dale RLR20C1654FSB14
1.65MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,