RLR20C1623FSRSL
Mfr.Part #
RLR20C1623FSRSL
Description
RES 162K OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Published :
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Length :
391μm
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
162kOhms
Factory Lead Time :
32 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR20C1623FSRSL
Vishay / Dale RLR20C1623FSRSL
162kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,