RLR20C1622FSRSL
Mfr.Part #
RLR20C1622FSRSL
Description
RES 16.2K OHM 1% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Resistance :
16.2kOhms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
391μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Power Rating :
500mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR20C1622FSRSL
Vishay / Dale RLR20C1622FSRSL
16.2kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,