RLR20C15R0GRRE5
Mfr.Part #
RLR20C15R0GRRE5
Description
RES 15 OHM 2% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
11.43mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Factory Lead Time :
33 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
R (0.01%)
Diameter :
3.51mm
Tolerance :
±2%
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
15Ohms
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
150°C
Mount :
Through Hole
Datasheets
RLR20C15R0GRRE5
Vishay / Dale RLR20C15R0GRRE5
Through Hole 15Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,