RLR20C1583FRB14
Mfr.Part #
RLR20C1583FRB14
Description
RES 158K OHM 1% 1/2W AXIAL
2
Features :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Height - Seated (Max) :
Other Names :
RLR20C1583FRB14-MIL
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Resistance :
158 kOhms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.138 Dia x 0.375 L (3.51mm x 9.53mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RLR20C1583FRB14
Vishay / Dale RLR20C1583FRB14
158 kOhms, 0.5W, 1/2W, Metal Film,