RLR20C1504FRRE5
Mfr.Part #
RLR20C1504FRRE5
Description
RES 1.5M OHM 1% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
32 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
1.5MOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR20C1504FRRE5
Vishay / Dale RLR20C1504FRRE5
1.5MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,