RLR20C1503GRRE5
Mfr.Part #
RLR20C1503GRRE5
Description
RES 150K OHM 2% 1/2W AXIAL
Resistance :
150kOhms
Diameter :
3.51mm
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
33 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-65°C
Metal Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Axial
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
11.43mm
Datasheets
RLR20C1503GRRE5
Vishay / Dale RLR20C1503GRRE5
Through Hole 150kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,