RLR20C1502GSR36
Mfr.Part #
RLR20C1502GSR36
Description
RES 15K OHM 2% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Not Applicable
Power Rating :
500mW
Length :
391μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Package / Case :
Factory Lead Time :
33 Weeks
Resistance :
15kOhms
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Datasheets
RLR20C1502GSR36
Vishay / Dale RLR20C1502GSR36
15kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,