RLR20C1502FSRSL
Mfr.Part #
RLR20C1502FSRSL
Description
RES 15K OHM 1% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Published :
Power Rating :
500mW
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
15kOhms
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
391μm
Datasheets
RLR20C1502FSRSL
Vishay / Dale RLR20C1502FSRSL
15kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,