RLR20C1501GSRE6
Mfr.Part #
RLR20C1501GSRE6
Description
RES 1.5K OHM 2% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
1.5kOhms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Length :
391μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±2%
Published :
Factory Lead Time :
33 Weeks
Datasheets
RLR20C1501GSRE6
Vishay / Dale RLR20C1501GSRE6
1.5kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,