RLR20C1500GSRSL
Mfr.Part #
RLR20C1500GSRSL
Description
RES 150 OHM 2% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
150Ohms
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Length :
391μm
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Datasheets
RLR20C1500GSRSL
Vishay / Dale RLR20C1500GSRSL
150Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,