RLR20C1434FSB14
Mfr.Part #
RLR20C1434FSB14
Description
RES 1.43M OHM 1% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Resistance :
1.43MOhms
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Supplier Device Package :
Length :
391μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Film
Published :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
32 Weeks
Datasheets
RLR20C1434FSB14
Vishay / Dale RLR20C1434FSB14
1.43MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,